Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Negacija ustava je negacija države, ili kako je Ustavni sud odustao od sebe

Komentari (34) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 utorak, 17 mart 2015 13:08
Vlada Imbecila i pratećih glupaka
Poštovanom autoru: da li ZAISTA vredi ozbiljno analizirati i dokazivati bilo šta, kada je Vlada, ljudi, ovo je najblaže moguće - imbecilna! Ne verujte meni, već pokušajte vlastitim očima:

https://www.youtube.com/watch?v=mtyh6_ojnw8

Lečenje je neophodno, naravno u zatvorskoj bolnici.
Preporuke:
62
1
2 utorak, 17 mart 2015 13:24
AV
Ustavni sud, to sam ja!
Srbija, to sam ja!
Lepota, to sam ja!
Plakati po beogradu, to sam ja!
Internet, to sam ja!
Kanalizacija...cek, cek...to nisam ja, to je vulin!


Ima li jos pitanja? (namestam naocare da izgledam jos ozbiljnije)...
Preporuke:
61
1
3 utorak, 17 mart 2015 13:28
Marcus Antistius Labeo
Sramna odluka. U potpunosti saglasan sa izdvojenim mišljenjem sudije O. Vučić koja pokazala političku hrabrost kao i kod reizbora sudija. Dodao bih samo da je US bazirajući odluku u potpunosti na mišljenju prof Etinskog promašio temu ne razlikujući dva potpuno odvojena pravna pitanja. Jedno je da li Briselski sporazum ima svojstva međunarodnog ugovora a drugo da li je on opšti pravni akt i kao takav podložan kasaciji. No ništa više nije za čuđenje..
Preporuke:
47
2
4 utorak, 17 mart 2015 13:30
sofi
Uz slaganje sa Gospodinom Orlovićem, jedan ilustrativan primer: ni izjava o kapitulaciji nije pravni akt po kriterijumima Ustavnog suda. Treba li da objašnjavam koliko je neustavna? Briselski, tzv sporazum (u suštini diktat i kapitulacija) je neustavan jer sadrži raspolaganja državnom teritorijom, a takva raspolaganja su neustavna. Ova vlast će ubuduće jade činiti kroz akte koji nisu ratifikovani, opšti, obavezujući, pravni i sl.
Preporuke:
43
1
5 utorak, 17 mart 2015 13:37
Dragoslavić
Vlada SNS-a i SPS-a na čelu sa Vučićem je izvršila državni udar. Suspendovali su Ustav i uveli tiraniju.
Naše je da im NE DAMO!
Preporuke:
66
1
6 utorak, 17 mart 2015 14:20
Saša
Što se čudite gospodo ?

Pa mi smo odustali od svega .

Ustavni sud odustao od Ustava .

Vlada odustaje od vladanja i prihvati Delivery Units što god oni značili .

Najbolji dio Beograda odustao od sebe i čeka da vidi što će neki medjunarodni i domaći hoštapleri da urade ... ili neće ništa .

Iz svega navedenog ali i svega drugog jasan je zaključak .

Što će nama i Ustavni sud i Vlada i svi ostli ... kada su ovakvi .

A ako nema boljih neka nema nikakvih .
Preporuke:
36
1
7 utorak, 17 mart 2015 14:30
apartid
nevrednovanje ustava, kao državnog simbola, jednako je negaciji sopstvene države.
..........
N.
Preporuke:
30
0
8 utorak, 17 mart 2015 14:52
Drago
Jak mi ustav. Doneli ga neo-nacisti iz DSS-a u sred noci bez konsultacije sa drugima i u njemu defakto predali vlast tajkunima i oprali nacisticki olos Nedica i Ljotica.Zbog tog ustava smo tu gde jesmo.
Preporuke:
9
57
9 utorak, 17 mart 2015 14:56
bez reci
Ako je Ustavni sud odustao od sebe da li je odustao od svojih plata?
Naravno da nije!
Preporuke:
50
0
10 utorak, 17 mart 2015 18:06
nebitan
Zapad nam je 20 godina držao nož pod gušom i od mnogih od nas je napravio poluljude, bedu u moralnom, etičkom i svakom drguom pogledu. Pošto je zapadu u interesu da se Srbija nikad više ne oporavi, onda tu ljudsku bedu gura i protežira ka vodećim mestima u diktatorskom aparatu koji vlada nad Srbijom. Zato nema više smisla pisati o vodećim strankama ili vodećim sudijama u nekom pravnom, etičkom ili logičkom kontekstu. O njima ima smisla pisati samo u kontekstu krivične odgovornosti.
Preporuke:
31
0
11 utorak, 17 mart 2015 19:01
Slavomir Srpski, Trazi odgovor na pogresno pitanje
Briselski sporazum nije međunarodni ugovor, a nije ni ratifikovan akt, niti je unet u naš pravni sistem.

Sve gore navedeno, kao i da taj sporazum je daleko od bilo kakvog pravnog akta je tacno. Ne razume Orlovica da pise ovaj tekst, a da onda pravno ne dokaze suprotno:

Zasto Orlovic ne dokaze da je to medjunarodni ugovor i ratifikovan akt u Skupstini? Zasto ne dokaze da je on pravni akt i unesen u nas pravni sistem?

Ne dokazuje jer je to nemoguce, pa USS ima pravo na svoje stavove gore navedene. Jedino onkretne akcije u pravnom sistemu Srbije mogu pod udar USS: dakle moze pod udar ulokiko su akti SPROVEDENI na KIM protivustavni, sto svakako jesu: na primer- u Ustaviu ne postovi susdski sitem KIM, razlicit od srpskog, pa je guranje sudskih institucija u Mitrovici IZVAN sudskog sitema Srbije svakako protiv ustavan. Dakle pitanje je pogresno postavljeno: nije pitanje Briselski sporazum, vec sudsko-administrativni postupci ukidanja srpskog sudstva na KIM.
Preporuke:
17
4
12 utorak, 17 mart 2015 19:13
Slavomir Srpski (2)
Ono sto je Briselski sporazum Brisel-Srbija, potpisan na onom papiru od strane Dacica, je da je to POLITICKI sporazum, u kome su date samo odredjene politicke smernice reformi koje Srbima mora da uradi da bi ostala na evropskom putu.

Da bi to dotaklo Ustav Srbije mora samo ako se u toku takvih reformi CINE akti koji su protiv ustavni. Ali to ne mora da se dogodi, jer postoji Skupstina koja moze zakone da menja i donese i nove ako hoce, pa i promenu Ustava dvotrecinskom vecinom. Dakle sam Briselski sporazum NE ZNACI da u toku tog procesa mora da se urusava Ustav, jer prvo moze da se Ustav i zakoni menjaju u Skupstini a tek zatim te reforme primene!

Medjutim, fakt je da se vec primenjuju neke norme oko rusenja srpskih institucija na KIM, BEZ da je prethodno promenjen Ustav. Na primer: vlada bi prvo morala da dopuni Ustav uvrscavanjem novi oblik autonomije KIM i sudstva u njemu, pa te ZATIM da takve promene ostvaruje na terenu. To ne rade, da su izvesna krsenja Ustava na KIM.
Preporuke:
9
4
13 utorak, 17 mart 2015 19:16
sokrat
Ustavni sud je, bio i ostao, sluga svakog režima.
Preporuke:
14
3
14 utorak, 17 mart 2015 20:21
Drinko Končarević
I sada neko kaže da diploma vredi. Žao mi je gospodo ali sve je u Srbiji obezvređeno. Školstvo kao siitem, diploma kao ulaznica u društvo visokog ranga. Sve moj do mojega a bolje da nisu moji. Istini za volju i nisu. Završiti visoke škole, postati diplomirani pravnik, doktor prava, profesor prava, akademik, odsek pravo itd. dostigli su svoj vrhunac. Odrekli su se prava, učenja, čojstva tj. ljudskosti, dostojanstva. Jednom rečju smeće od ljudi. Miloš, nepismen, bio je i ostao mnogima "čovek iz sna".
Preporuke:
18
0
15 utorak, 17 mart 2015 21:39
!!!
Pošto se negira ustav i sa time država, šta onda imamo? Šta smo? Zapadna kolonija, vazali?
Preporuke:
11
0
16 utorak, 17 mart 2015 22:09
Sta smo?
Mulj, u kome se Zapad i izdajnici tuku ko ce otkinuti vise sa naseg lesa.
Preporuke:
10
0
17 utorak, 17 mart 2015 22:47
Seljak Bezemljaš
"I eto nas namah dva veka unazad, u Miloševom vremenu, pa da se opet traži narodna „konštitucija“ i država."
Da gospodine Orloviću.
Čeka nas vreme veme ustavobranitelja.
Ko bi rekao da VLADA USTAVOBRANITELjA Slobodana Jovanovića nije knjiga o našoj prošlosti već o budućnosti.
Preporuke:
13
1
18 utorak, 17 mart 2015 22:51
Boško
utorak, 17 mart 2015 19:21
Drinko Končarević
I sada neko kaže da diploma vredi. Žao mi je gospodo ali sve je u Srbiji obezvređeno. Školstvo kao siitem, diploma kao ulaznica u društvo visokog ranga.


Čitajući biografije "sudija" ustavnog suda, može se jasno videti da su završili škole i stekli "školsku spremu" baš u sistemu koji je obezvredio svaku stručnost i podigao do nivoa imbecilnosti "školsku spremu"

Šta očekivati od ljudi koji su odrasli i u sistemu gde je sudstvo samo služilo kao mehanizam prinude i represije u korist jedne političke partije.

Naše najiskusnije sudije su svoju "moralno političku podobnost" stekli još u vreme austrijskog kaplara, ističući se u sporovima protiv Srpskog naroda, što se nastavili i za vreme Miloševića, a evo i sada za vreme Miloševićevih naslednika i saboraca.

Prodane sudske duše opstaju u svakom "političkom sistemu" uvek spremni (kako su naučeni u mladosti) da prodaju Srpski narod, za svakog novog gazdu.
Preporuke:
7
8
19 sreda, 18 mart 2015 00:45
SV
,,Briselski sporazum (dalje BS) nije međunarodni ugovor, a nije ni ratifikovan akt, niti je unet u naš pravni sistem.''
Ovakvo shvatanje Ustavnog suda (dalje US)nije najgore već sledeće:
Sledstveno svatanju US BS ne obavezuje ni jedan organ.
Po Zakonu o US, US može opšt akt ( npr. pravilnik o sistematizaciji,akt o sedištima sudova i tužilaštava i sl)da oglasi neustavnim ili nezakonitim,a pojedinačni akt (kao što su presude sudova, rešenja organa uprave ISL. ) da ukine ,jer je to izricanje mere,što US u nekim slučajevima i čini.
Međuti,iako sledstveno shvatanju US BS ne obavezuje, ubeđen sam da US neće oglasiti neustavnim ni jedan opšti,niti ukiniti ni jedan pojedinačni akt, donet na osnovu BS.
E,to je najgore sa stanovišta ustavnog prava.
Zato, u znanje svih sudija US ne sumnjam.O drugim sumnjama je suvišno pisati.
Preporuke:
6
0
20 sreda, 18 mart 2015 11:00
SR JUGOSLAVIJA
Slavomire stvarno ti nisi dobar s glavom. Samo nisam siguran da li se praviš namerno takav. Čuj sporazum pa politički akt, a nije pravni. Ajd navedi jedan primer. To što nije ratifikovan od skupštine može da se tumači da ne obavezuje, ali ne ustavni sud koji treba da brani ustav od protivpravnih akata, već ne obavezuje vladu, skupštinu i sve druge organe vlasti. Ali njih ne da ne obavezuje, već su svoje de fakto delovanje usmerili ka njegovom provođenju, čime direktno krše ustav. Ne prosipaj se čoveče više!
Preporuke:
4
4
21 sreda, 18 mart 2015 13:05
Zoran Tolić
Briselski sporazum jeste međunarodni ugovor jer je postignuta saglasnost volja kojim se stvaraju prava i obaveze između stranaka. Možemo se složiti da za nas Kosovo nije subjekt međunarodnog prava, ali mu upravo ovakvim "sporazumevanjem" priznajemo subjektivitet.Naziv "sporazum" je samo jedan od načina za imenovanje međunarodnih ugovora. Država se preko svojih ovlašćenih organa (ministra inostranih poslova) obavezala na nešto i to je dovoljno. Pitanje ratifikacije je vezano za primenu ugovora, a svedoci smo da ovaj ugovor proizvodi pravne posledice i bez ratifikacije.Pitanje je mnogo jednostavnije nego što to pojedini komentatori predstavljaju.Nije to kvantna mehanika.
Preporuke:
3
0
22 sreda, 18 mart 2015 14:23
Marinko M. Vučinic
Professor Ustavnog prava Slobodan Orlović kao i uvek u svojim tekstovima pokreće suštinska pitanja vezana za odbranu našeg ustavnog poretka . Tako je intoniran i ovaj njegov tekst o Briselskom sporazumu. On je jasno pokazao da mi nemamo samostalni Ustavni su već je on pod kontrolom vladajuće oligarhije. A to je za ustavni i pravni poredak naše zemlje pogubno jer ako je Ustavni sud sluškinja dnevne politike kao što je to sada onda se ukidaju elementarne pretpostavke za uspostavljanje pravne države.
Preporuke:
4
2
23 sreda, 18 mart 2015 22:20
Slavomir Srpski, @Sr Jugoslavija
Procitajte pazljivo oba moja komentara pa se nadam da cete shvatiti razliku od pravnog akta, koji mora da bude usvojen u Skupstini i da ima direktne zakonske implikacije, od politicke VOLJE izrazene u jednom dokumentu i potpisanim od vlade.

Ukoliko to ne razumete onda cete se kao slepac urusavati na pogresan cilj: Ustavni Sud Srbije. Jer on ne moze da sudi o politickim potzima vlade, vec samo o pravnim i zakonski predlozenim ili izglasanim merama u Skupstini, koja je jedina zakonodavna institucija. Zivite bre 15 godina u parlamentarnoj demokratiji a jos niste shvatili koje su tri nezavisne institucije takvog drzavnog uredjenja. Dakle, prvo proucite stvari pre nego sto slepo udarate glavom o zid. Budite pametniji od muva kada udaraju glavom u prozor. Sve najbolje.
Preporuke:
1
1
24 četvrtak, 19 mart 2015 00:21
Slavomir Srpski, @Zoran Tolic
Pitanje ratifikacije je vezano za primenu ugovora, a svedoci smo da ovaj ugovor proizvodi pravne posledice i bez ratifikacije.Pitanje je mnogo jednostavnije nego što to pojedini komentatori predstavljaju.

Sa prvom recenicom se potpuno saglasavam, posebno ono sa posledicama: ali posledice jednog sporazuma mogu biti i u skladu sa zaknoma ali i u neskladu. Ali govorimo o posledicama, a ne o principijelnim namerama jednog politickog sporazuma. Vi ste tu u pravu, kada onda kazete, sto i ja objasnih da cilj paznje treba da budu koraci prakticni i administrativni koje vlada poteze, i napad na te konkretne operacije: recimo gasenje srpskog sudstva- to nije ratifikovano u Skusptini a protivustavno je-dakle opet treba da znamo sta je cilj napada na vladine poteze.

Druga recenica je u principu pogresna: pitanje jeste jednostavno ali odgovor na njega svakako ne. Pozivanje na kvantnu teoriju? dok se ovde jos ne uvidjaju razlike sta su pravni akti a sta politicki i za sta je nadlezan USS.
Preporuke:
3
0
25 četvrtak, 19 mart 2015 00:31
SR JUGOSLAVIJA
Politički sporazum kažete, bravo bravo! A ima li taj "politički sporazum" neke pravne posledice koje i sami pomenuste? Zar to ne determiniše njegovu prirodu? Da niste malo kontradiktorni gospodine Slavomire? To što skupština nije ratifikovala je drugi par opanaka. Nije joj ni upućen na ratifikaciju što je kršenje zakona o međunarodnim ugovorima. Ko sme da preuzima obaveze u ime države bez potvrde skupštine? Još bez potpisa, parafom. Slavomire, ne zamajavajte i ne zamarajte čitaoce fikcijama.
Preporuke:
4
2
26 četvrtak, 19 mart 2015 01:07
Slavomir Srpski, @Sr Jugoslavija
Politički sporazum kažete, bravo bravo! A ima li taj "politički sporazum" neke pravne posledice koje i sami pomenuste? Zar to ne determiniše njegovu prirodu?

Svaki sporazum MOZE (a ne mora) da ima pravne posledice ukoliko se donesu u Skupstini novi zakoni. Cak i u slucaju kada sporazum dovede do pravnih posledica to ne mora da znaci da one moraju biti protivzakonske. Jednostavno, Skupstina moze prethodno da promeni postojece zakone i na taj nacin kasnije donese nove zakone koji bi bili u suprotnosti sa ranijim da nisu u medjuvremenu promenjeni.

To sam i ranije napisavao vise puta, ali ovde ste tvrdi na usima i ocima. Jednostavno ne zelite da vidite. Sada posto necete, ili ne mozete, pomoci cu vam (nastavak...)
Preporuke:
0
1
27 četvrtak, 19 mart 2015 01:15
Slavomir Srpski, (2) Trubaci na vasarima, i okolo
Da se vise ne varamo i krijemo iza dogmaskih pojmova:

Srbi na KIM cekaju da ih Beograd oslobadja, jer je komotnije nego da oni preduzmu odmah konkrtne akcije na terenu, miniranjem i sabotazom ustolicavanja pristinskih vlasti.

"Opozicija" u beogradskom pasaluku nece da vidi da je Briselski sporazum politicke prirode, pa bi vise voleli da ih Ustavni Sud oslobadja.

Gle cuda, posvugde u Srbiji cekaju da im neko drugi resi problem, a oni "naivno" ne vide da je to pre svega njihov neposredni problem. Duvaca u trube, demagoskih opozicionara koji se busaju da onda neko drugi odradi za njih posao ima previse u ovoj posrnuloj Srbiji u svakom a najvise moralnom pogledu, Ta hipokrizija mi izazima samo prezir i podsmeh. "..moja predji na drugoga" je deviza ove trubacke Srbije. I ne vide da su samo postali trube, za dzabe. Nista korisno od takvih trubaljanja! Jeste li se prepoznali?
Preporuke:
2
0
28 četvrtak, 19 mart 2015 01:30
Slavomir Srpski, @Sr Jugoslavija, ne kukumavcite nego u borbu
To što skupština nije ratifikovala je drugi par opanaka. Nije joj ni upućen na ratifikaciju što je kršenje zakona o međunarodnim ugovorima.

Vidite li kontradiktornost vasih izjava. Posto Briselski sporazum NIJE medjunarodni sporazum, vase primedbe nemaju smisla.

A sada da ponovim: protiv politicke opijentacije vlade prema Brislelu ne koristi se Ustav Srbije, vec se koristi prava i tvrda politicka borba i otpor. Kao sto se za implementaciju pristinskih odredbi na terenu mora boriti NA TERENU: dakle mora se protestvovati na ulicama, vrsiti politicke i druge pritiske akcijama i sprecavanjem implementacije, sabotacija i miniranjem, i ako treba i politickim terorizmom. Pogledajte svet i krizne zone kako se ljudi bore za sopstvenu slobodu. Pogledajte nacin i metode borbi koje koriste, ako ne Siriju, Novorusiju, pogledajte barem Grcku.
Preporuke:
1
0
29 četvrtak, 19 mart 2015 11:59
SR JUGOSLAVIJA
Slavomire Vaši stavovi su ni manje ni više nego zabrinjavajući. Tzv. Kosovo je, ako niste znali, donelo zakon o ratifikaciji BS. Očigledna je, i čak i pravnom laiku jasna, pravna priroda odredbi BS. Po svojoj pravnoj prirodi B.S. je međunarodni ugovor, parafiran od strane šefa vlade! Njime se preuzimaju obaveze za državu i kao takav trebao je da bude upućen skupštini na ratifikaciju. S obzirom da nije ni podnesen skupštini prema zakonskoj proceduri, već u formi izveštaja (što je dakle nezakonito) Ustavni sud je morao da se izjasni u pogledu njegove suprotnosti sa Ustavom. Dejtonski sporazum Slavomire takođe nije ratifikovan (osim od SRJ) što mu nikako ne odriče pravnu prirodu.
Preporuke:
4
1
30 četvrtak, 19 mart 2015 19:31
Slavomir Srpski, @Sr Jugoslavija
Vi i dalje trubite istu izgubljenu muziku, i dok trubite narod ce pocrkati.

Ele, Brisalski sporazum je politicka izjava Brisela i Srbije o nacinu i principima kako da Srbija ostane na evrospkom putu priblizavanja. To nije medj.ugovor, jer ugovori su mnogo detaljniji, i ako su pravno potkovani u njima postoje i PENALI ukoliko jedna od strana ne ispuni ugovor. Vidite, to bi bio Medjunarodni Ugovor ukoliko bi i druga strana imala jasne i precizne obaveze, recimo da tamo stoji da u slucaju da Srbija ispuni (onda detaljne tacke ugovora), onda je druga strana OBAVEZNA da je primi u EU, i onda se postave penali ukoliko bilo koja strana odustane od ugovora.

Na tom papiru na jednoj stranici svakako nema dovoljno preciznih tacaka za bilo kakav ozbiljan medjunarodni ugovor, a posebno nema nikakve garancije Brisela niti penali ukoliko ona "ugovor" prekrsi.
Stoga je to samo manje vise politicki dogovor vlade o nekim principima zahtevanih jednosmerno od Brisela bez ikakve garancije za Srbiju.
Preporuke:
1
1
31 četvrtak, 19 mart 2015 19:37
Slavomir Srpski, @Sr Jugoslavija
Stoga ja mislim da vi nemate nikakvog poslovnog iskustva, i da niste ni jedan ugovor potpisali ili primili u ruke. Ja sam profesionalac i mnoge poslove sam radi posle potpisivanja ugovora o delu poslovanja. Ti ugovori cak i za pojedinca (mene) imali su batem 15-tak preciznih tacaka, kao i garancija obe strane i penali ukoliko se ugovor ne ispuni. Cak i za izdavanje stana, ugovor ima desetak stranica, i na njemu mora da pise koji je sud kompetentan u slucaju neispunjenja ili odustakna bilo koje strane.

Sta vi mislite da je taj jedan papir potpisan od Dacica Medjunarodni ugovor EU-Srbija? Pa vi ste zaista smesni. Takav ugovor bi morao imati vise od 50 raznoraznih tacaka, i preciznih obaveza obe strane, a na kraju i koja bi medjunarodna sudska ustanova bila garant u slucaju razmirica.

Rekao sam da samo mlatite praznu slamu, a narod crkava po rezimom. Lepo ustanite pa u borbu na ulice, strajkovi, protesti, ako treba i politicki terorizam rusenja rezima.
Preporuke:
1
1
32 četvrtak, 19 mart 2015 22:20
SR JUGOSLAVIJA
Slavomire tek vidim da se vi uopšte ne razumete u međunarodne ugovore. Nije to neko mudro slovo. Moj savet Vam je da pročitate pet šest međunarodnih ugovora, Bečku konvenciju o ugovornom pravu i Zakon o postupku zaključivanja i izvršavanja međunarodnih ugovora. Sve najbolje.
Preporuke:
4
1
33 petak, 20 mart 2015 00:18
Bob
Nadimci pojedinih komentatora - npr. SR Jugoslavija, Visarion, KMarks duhovni vođa itd, sami po sebi govore da su njihovi nosioci antisrpski usmereni. A možda oni misle da se nekakve patriote; tim gore, onda su nečiji korisni idioti.
Preporuke:
2
2
34 petak, 20 mart 2015 00:29
Miroslav Đukić
Bilo bi neophodno da se imena i likovi sudija Ustavnog suda Srbije, koji su izglasali ovu pravnu bruku, javno objave, da ih svi vidimo i zapamtimo! Da im se i praunuci stide što su pljunuli na svoj obraz! Pravnik sam i javno kažem da me je sramota što su mi ti likovi kolege!
Preporuke:
4
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner